Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
logotype

Symbole ŚDM w ełckim Domu Opieki, szpitalach i Domu Samotnej Matki

Po wizycie u Sióstr Karmelitanek Symbole zawędrowały do domu pomocy społecznej, dwóch szpitali i Domu Samotnej Matki prowadzonego przez Caritas. Po południu odprawiona została uroczysta Eucharystia i miejska droga krzyżowa.


 

Pożegnanie Symboli ŚDM w Diecezji Ełckiej okiem Radia5

Tu do zobaczenia pełna relacja zamieszczona w  Radiu5

Symbole ŚDM w Klasztorze Sióstr Karmelitanek

Noc z czwartku na piątek oraz piątkowy ranek Symbole ŚDM gościły w Klasztorze Sióstr Karmelitanek w Witynach koło Ełku.

Symbole ŚDM w Wydminach

Kolejną stacją na drodze Symboli ŚDM po diecezji ełckiej były Wydminy, w których Krzyż i Ikona Matki Bożej spędziły czwartkowe popołudnie.

Symbole ŚDM w Olecku

Olecko w środę 24 czerwca powitało Krzyż i Ikonę piękną pogodą i rozmodlonymi wiernymi. Na drugi dzień po modlitwie uczniów gimnazjum odbył się dzień świętości kapłańskiej podczas którego księża diecezji ełckiej modlili się za swoją młodzież.

Symbole ŚDM w Suwałkach

W dniu 23 czerwca 2015 r. uroczystym powitaniem i Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczęła się peregrynacja w największym mieście naszej diecezji - Suwałkach. Po uroczystej Eucharystii wyruszała droga krzyżowa ulicami, a po niej droga światła zakończona odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Statkiem Symbole dotarły do klasztoru na Wigrach. Kolejny dzień peregrynacji w Suwałkach to odwiedziny w szkołach oraz szpitalu miejskim.

Symbole ŚDM w Puńsku

W dniu 23 czerwca w drodze  do Suwałk Symbole ŚDM zawitały do parafii Puńsk. W tym spotkaniu uczestniczyła ludność litewska, modląc się w swoim języku podczas drogi krzyżowej i Eucharystii.

2017  Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Ełckiej   globbers joomla templates