Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
logotype

Jak zostać wolontariuszem ?

Kim jest wolontariusz ŚDM?

Światowe Dni Młodzieży to wielki duchowe wydarzenie, które gromadzi setki tysięcy młodych ludzi z całego świata. ŚDM to nie tylko spotkanie z papieżem, ale również poprzedzające je tzw. „Dni w Diecezjach”. Pragniemy zaprosić Was do udziału w tym wielkim wydarzeniu i do pomocy w ugoszczeniu w Diecezji Ełckiej kilku tysięcy młodych ludzi.

Czym będą się zajmować wolontariusze?

Lista spraw które będą musieli „ogarnąć” wolontariusze jest naprawdę długa :) Począwszy od przygotowania programu, poprzez opiekę nad naszymi gośćmi, udział w przedstawieniach, pomoc w wydawaniu posiłków, utrzymywanie porządku i wiele, wiele innych… Na pewno znajdziecie dziedzinę w której będziecie mogli się realizować!

Jak będzie wyglądało przygotowanie?

Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie przede wszystkim duchowe i wspólnotowe. Dlatego pierwszy etap naszego przygotowania poświęcimy na rozwój duchowy i budowanie wspólnoty młodzieży Diecezji Ełckiej. Będziemy to robić na różnych płaszczyznach: spotkaniach modlitewnych, wspólnym przeżywaniu Diecezjalnego Dnia Młodzieży, ale też na balach czy wakacyjnych wyjazdach. O wszystkich pomysłach i programie będziecie na bieżąco informowani.

Jak zostać wolontariuszem?

Z zakładki „Do pobrania” pobierz formularz zgłoszeniowy. Wypełnij go (można to zrobić komputerowo). Bardzo ważne abyś wpisał(a) na nim dokładne dane kontaktowe (tel. komórkowy i mail). To przez nie będziemy się z Tobą komunikowali podając np. czas i miejsca kolejnych spotkań. Koniecznie wybierz i zaznacz miasto w którym planujesz się przygotowywać. Formularz dostarcz osobiście, pocztą lub wyślij na adres mailowy księdza koordynatora w wybranym przez Ciebie mieście.

Ile lat musi mieć wolontariusz?

Zgłoszenia przyjmujemy od osób które są co najmniej w 1 klasie gimnazjum. Górnego limitu nie ma:)

Czy jeśli nie zgłoszę się na początku nie będę już mógł być wolontariuszem?

Oczywiście zgłosić się możesz w każdej chwili, ale im wcześniej to zrobisz tym lepiej będziemy mogli Cię poznać i zobaczyć w jakiej dziedzinie najlepiej możesz się realizować. Od liczby wolontariuszy zależy też liczba gości z zagranicy których będziemy mogli przyjąć więc nie zwlekaj!

Jak często będą się odbywać spotkania? Czy jeśli jakieś opuszczę zostanę skreślony z listy?

Spotkania są zaplanowane mniej więcej raz na kwartał. Informacja o nich znajdzie się w internecie oraz zostanie wysłana na podane tel. komórkowe i maile. Oczywiście opuszczenie jednego czy dwóch nie spowoduje usunięcia Cię z listy wolontariuszy. Ważne aby być na większości i „trzymać rękę na pulsie”. Pomoże Ci w tym strona internetowa na której się znajdujesz i fan page na facebook’u (zakładka do niego znajduje się na stronie). Warto go polubić! Wtedy wszelkie informacje dotrą do Ciebie na bieżąco!

2017  Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Ełckiej   globbers joomla templates